Rubrika

Rubrika „Aktuality”

17.3.2023

Kuřecí prsa na grilu

Ke každému grilování patří bezpochyby kuřecí prsa. S tímto pokrmem se dokážete zavděčit téměř každému hostu (především pak dětem, které mají v tomto směru hodně vyhraněný jazýček). I tak běžné jídlo ovšem můžete vylepšit, pokud použijete ty správné ingredience.
Samozřejmě neuděláte chybu, pokud použijete marinádu… koupenou v obchodě, ale ta vyrobená přímo vámi u vás doma bude mít

1.3.2023

Přenosné grily

Když vás někdo pozve na grilování, tak si nejspíš představíte zahradu s posezením, vedle kterého je umístěn samotný gril, na němž se budou připravovat nejrůznější pochoutky. Ne každý má ovšem takovou zahradu. Ti, co milují grilování, si někdy musí vystačit jen s balkonem, kam lze umístit pouze menší gril.
Existuje ale ještě jiné řešení, a tím jsou přenosné …

17.2.2023

Grilovaná makrela s vlastní marinádou

Kromě tradičního kapra patří mezi nejoblíbenější ryby u nás bezpochyby makrela. Už dávno se nepodávají jen k večeři. Makrely jsou ale vhodné také ke grilování. Na gril je můžete buď hodit přímo z obalu nebo je můžete trochu vylepšit pomocí různých koření nebo vlastní marinádou.
Vyzkoušet můžete např. níže uvedený recept, na který budete potřebovat tyto ingredience:…
1 ks

1.2.2023

Rady pro grilování ryb

S blížícím se jarem už možná někteří nedočkavci připravují gril na první letošní grilování. Příprava by se samozřejmě neměla podcenit. Její součástí může být také sestavení jídelníčku, na kterém by určitě neměla chybět nějaká ta ryba.
Jaký druh ryby zvolíte, je zcela na vás. Grilovat můžete jak rybu v celku (například makrelu nebo třeba pstruha) tak jen rybí filety…

18.1.2023

Zelenina na grilu s vlastním dresingem

Se zeleninou se u jídla setkáváme dnes už běžně. Podává se jednak v syrovém stavu, jednak v podobě různých salátů. Oblíbená je ovšem také grilovaná zelenina…, která se může podávat jako hlavní jídlo nebo jako příloha. Jakou zeleninu budete grilovat je přitom pouze na vás. Nejčastěji se na grilu objevují cukety, rajčata, papriky, žampiony nebo lilky.
Pro inspiraci můžete

2.1.2023

Jaké jsou možnosti grilování zeleniny

Grilování se bez zeleniny dnes už téměř neobejde. Na grilovacím roštu se přitom už dávno neobjevují jen klasické druhy zeleniny, jako je paprika, houby nebo kukuřice. V dnešní době se experimentuje už téměř s každou zeleninou.
Jednotlivé druhy zeleniny by se ovšem neměli připravovat stejným způsobem. Obecně se doporučuje zeleninu před grilováním nemarinovat… a nepotírat velkým množstvím oleje. Lepší je

15.12.2022

Kuřecí maso grilované v alobalu

Grilovat lze mnoha různými způsoby. Grilované pokrmy můžete položit na klasický grilovací rošt, na grilovací tác nebo na kámen (žulový či lávový). Pokud si ale kromě samotného pokrmu chcete pochutnat také na šťávě, je dobré, když použijete alobal. Pomocí něj si tak můžete připravit např. vynikající kuřecí maso.
Na čtyři porce budete potřebovat tyto ingredience:…

400 g kuřecích prsou
4

1.12.2022

Grilujte s pomocí keramických briket

Oblíbenou součástí plynových grilů bývají keramické brikety. Ty pracují na podobném principu jako lávové kameny. Důvodem, proč si je lidé pořizují, je jich schopnost rovnoměrně šířit teplo, zdravější grilování a také snadná údržba.
Použití keramických briket… není nijak složité. Brikety rovnoměrně rozprostřete na spodní palivový rošt. Jakmile máte brikety rozloženy, zapalte hořáky a nechte brikety rozehřát co nejvíc to

17.11.2022

Losos s koprem připravený na grilu

Grilování už dávno není jen o špekáčcích či hovězích steacích. Do popředí se čím dál víc dostávají i jiné druhy pokrmů, které na grilu chutnají jedinečně. K takovým pokrmům patří například ryby. A tady je opravdu z čeho vybírat. Kapr, pstruh, amur, losos – to vše jsou ryby, které jsou pro grilování přímo stvořené.
Na grilu… si tak můžete připravit

1.11.2022

Kamenné grilovací desky

Možností, jak lze v dnešní době grilovat…, existuje celá řada. Někdo dává přednost klasice a grilování nad dřevě či na uhlí, které dodává grilovanému jídlu jeho typickou chuť a vůni. Jiný hledá takovou alternativu, která by byla ekologická a jídlo by bylo připraveno zdravěji.
Variantou, která v sobě nese něco od každé z výše uvedených možností grilování, je příprava

O webu

Tato webová prezentace je věnována jen a jen grilům. Všechno o plynových grilech, elektrických, grilech na dřevěné uhlí. Vše o nejslavnějších výrobcích, mezi nimiž je na prvním místě Weber. Poradíme vám jaký gril si vybrat, co na něm ukuchtit a spoustu dalšího.