Rubrika

Rubrika „Aktuality”

17.6.2020

Mungo karbanátky na grilu

Zdravé grilování vyžaduje kromě kvalitního grilu a správných grilovacích postupů také správné potraviny. Prim v tomto případě hraje grilovaná zelenina. Pokud ovšem nepatříte mezi její milovníky, tak můžete vyzkoušet něco trochu jiného. Na první pohled přitom ani nemusí být patrné, že se jedná o zdravé jídlo.
Vyzkoušet tak můžete recept na vynikající mungo karbanátky…. Pokud vám pojem „mungo“ nic

1.6.2020

Jak grilovat chutně a zdravě

V posledních letech získává čím dál víc na popularitě zdravý životní styl. To znamená mimo jiné, že pravidelně cvičíte, vyvarujete se škodlivým látkám, např. kouření, ale především zdravě jíte. To se ovšem trochu bije s představou klasické grilovačky, kdy se na rozžhavený gril pokládá velký kus „flákoty“.
Mnozí si při představě zdravého grilování… představí nejspíš grilovanou zeleninu, ke

20.5.2020

Sýrový sendvič s baklažánem na grilu

Hledáte nový recept, kterým byste si zpestřili své oblíbené letní grilování? Rádi byste vyzkoušeli něco bez masa, něco zdravého, ale přitom strašně dobrého? Zkuste si připravit sýrový sendvič s grilovaným baklažánem a čerstvými rajčaty. Jde o velmi rychlý a snadný recept, jehož výsledkem je pravý gurmánský zážitek.
K přípravě budete potřebovat:…

12 plátků očištěného baklažánu
6 osušených plátků rajčat

4.5.2020

Nářadí ke grilování

Nejdůležitějším nářadím při grilování je samozřejmě samotný gril. Ovšem není to to jediné. K přípravě chutných grilovacích pokrmů potřebujete také správné grilovací nářadí.
Správné grilovací pomůcky vám usnadní přípravu grilovaných pokrmů. Výhodou je, pokud je jednotlivé nářadí vybavené poutkem. Vidlice, obracečky apod. pak můžete zavěsit na gril a vy je tak můžete mít vždy hned po ruce.
Ke grilování …

17.4.2020

Grilovaný sýr 3x jinak

Grilovaný sýr patří mezi pochoutku, která velmi často doplňuje menu při letním grilování. Ve většině případů se griluje sýr, který lze koupit v obchodě, a který je přímo určený ke grilování. Prim v tomto případě hraje např. grilovací hermelín, který bývá často různě dochucený. Grilovat… ale můžete i celou řadu jiných sýrů, které si můžete připravit dle vlastních představ.

1.4.2020

Který sýr můžete grilovat

Pokud rádi grilujete, určitě jste si svůj jídelníček už dávno rozšířili o grilování sýrů. Jestliže sýry na grilování kupujete v obchodě, jistě vybíráte podle toho, zda na obalu je uvedeno, zda je určen přímo ke grilování. Grilovat… jde ale také jiné sýry, u kterých byste to možná vůbec nehádali. Pokud víte, jak na to, můžete si na grilu připravit

18.3.2020

Kachna na pomerančích

Chystáte-li se grilovat něco nového a neokoukaného, můžete vyzkoušet výborný a snadný recept na grilovanou kachnu na pomerančích. I kachnu totiž můžete bez potíží připravit na grilu. Záleží jen na vás, který kousky kachního masa si vyberete. Grilovat… lze jak celou kachnu, tak i pouze některou její část Velmi oblíbené jsou například kachní prsa. Kombinace domácí kachny a exotického pomeranče

2.3.2020

Jak grilovat na kameni

Pokud jste se na jaře vydali do některého hobbymarketu, možná jste se aspoň na chvíli zastavili u vystavených grilů. Možná byste si měli už taky jeden pořídit, nebo vyměnit váš starý gril za nový. Jestliže jste si odpověděli ano, máme pro vás jeden výborný typ na gril…, který byste si rozhodně měli pořídit. Jedná se o gril s

19.2.2020

Grilování přímou metodou

Přestože se všeobecně tvrdí, že příprava pokrmů nepřímou metodou grilování je zdravější, ve většině případů se potkáte právě s jeho opakem, tedy s přímou metodou. Jedná se o metodu grilování, kdy se pokrm griluje přímo nad zdrojem tepla. I při grilování touto metodu se doporučuje využívat poklopu. Nutné je ovšem pravidelné otáčení grilovaných pokrmů.
Pro častější využívání přímé metody grilování…

3.2.2020

Grilování nepřímou metodou

Jednou z metod grilování je jeho nepřímá varianta. Jedná se o metodu přípravy pokrmů na grilu, která se velmi podobá pečení v horkovzdušné troubě. Hlavní rozdíl od přímé metody spočívá v tom, že se využívá poklop, který se připravovaný pokrm přikryje.
Díky tomu teplo produkované grilem neuniká do prostoru, ale zůstává uvězněné pod poklopem. Dochází tak k rovnoměrnému grilování…

O webu

Tato webová prezentace je věnována jen a jen grilům. Všechno o plynových grilech, elektrických, grilech na dřevěné uhlí. Vše o nejslavnějších výrobcích, mezi nimiž je na prvním místě Weber. Poradíme vám jaký gril si vybrat, co na něm ukuchtit a spoustu dalšího.