Rubrika

Rubrika „Aktuality”

19.3.2024

Grilovaný camembert na medu

Grilovaný camembert na medu je dokonalou pochoutkou pro milovníky sýra, která kombinuje sladkou a slanou chuť do harmonického celku. Tento jednoduchý recept přináší nevšední gurmánský zážitek, který může být podáván jako předkrm nebo jako neotřelá svačina na zahradní party.
Camembert na medu… připravený na grilu je nejen chutný, ale i vizuálně atraktivní pokrm, který zaujme na první pohled i

1.3.2024

Bezpečností opatření při grilování

Grilování je oblíbenou letní aktivitou, která přináší radost z vaření venku a sdílení chutných pokrmů s přáteli a rodinou. Aby bylo grilování bezpečné a příjemné pro všechny, je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření. V tomto článku se podíváme na několik klíčových aspektů bezpečnosti grilování…, včetně správného umístění grilu, důležitosti dohledu, nevhodných míst pro grilování a předmětů, které je dobré

19.2.2024

Grilovaná kuřecí játra na šalvěji

Už vás vaše drahá polovička upozornila na to, že se bude opět co nejdříve grilovat? Pokud je vám tento způsob přípravy jídla také velmi blízký, jistě si po tomto oznámení položíte otázku, jakým jídlem novou sezónu zahájíte. Půjdete raději do ověřené klasiky (hovězí steak…, hamburger nebo jednoduché špekáčky či klobásy) nebo zkusíte něco nového?
Jestliže máte chuť

1.2.2024

Připravte se na první letošní venkovní grilovačku

Tak to pomalu začíná vypadat tak, že zima už skončila a o slovo se v plné síle hlásí jaro. Kromě toho, že se na zahrádkách brzo začnou objevovat prví jarní květiny, se na terasách a trávních brzy opět zabydlí grily… nejrůznějších druhů.
Možná si řeknete, že dvouměsíční odstávka grilu (pokud jste ho zazimovali na konci listopadu) znamená, že si nemusíte

18.1.2024

Grilovaný hermelín s vlašskými ořechy v alobalu

Patříte-li mezi příznivce gastronomie a grilování zvlášť, tak jste už jistě zkusili na grilu připravit i grilovaný sýr. Nejspíš jste přitom v obchodě sáhli po již připraveném sýru ke grilování. Ti zkušenější si nejspíš vybrali samotný hermelín s tím, že si ho připraví podle vlastních představ.
Pokud jste už pár takových sýrů na grilu… připravili, možná už vám dochází

2.1.2024

Grilujte pokrmy v alobalu

Když k někomu přijdete na návštěvu spojenou s grilováním nebo pokud se sami oddáváte přípravě jídla tímto oblíbeným způsobem, tak většinou narazíte na pokrmy přímo položené na grilovacím roštu. Grilovat jde ale i jinak, např. na hliníkovém tácu nebo na žulovém či lávovém kameni.
Další možností je grilovat pokrmy… zabalené v alobalu. Jídlo, ať už maso, ryby, brambory, zelenina

14.12.2023

Ugrilujte si tofu

Tofu sice nepatří mezi pokrmy, které byste běžně zařadili do menu (a už určitě ne v případě, kdy se chystáte grilovat). Ale když ho vyzkoušíte, možná vám zachutná a vy si tak rozšíříte svůj jídelníček. Jeho přípravou při grilování ale jistě uděláte radost všem vegetariánům, kterým většinou nezbyde nic jiného než se spojit s grilovanou zeleninou.
Příprava tofu ke …

1.12.2023

V zimě grilujte z pohodlí domova

Ti nejnáruživější milovníci grilování se této své libůstky neobejdou ani během studených zim. Jen co trochu vysvitne sluníčko, tak vytahují gril a chystají dobroty na grilování. I kdyby mělo jít jen o obyčejné špekáčky.
Ne všichni ale toto nadšení sdílejí. Naštěstí existuje řešení, jak si i v zimě můžete pochutnat na grilovaném steaku… a přitom nezmrznout. Stačí si pořídit

16.11.2023

Grilovaný bůček v pivní marinádě

V současné době je ve veliké módě zdravé grilování. Všude se například dočtete, že je zdravější grilovat na kameni… než na klasickém grilovacím roštu, kdy tuk z grilovaného masa kape do ohně, čímž se uvolňují nebezpečné výpary. Také se dává větší důraz na grilování zdravějšího libového masa, kuřecího masa nebo ryb. Zapomínat by se přitom nemělo ani na grilované ovoce

1.11.2023

Typy na dárky pro milovníky grilování

Přestože je teprve listopad a Vánoce jsou ještě daleko, možná už někteří z vás přemýšlejí o tom, co pořídí svým nejbližším. Pokud je mezi nimi i milovník grilování, možná se vám bude hodit pár typů na dárky související s grilováním.
Samotný gril jako vánoční dárek asi nebude úplně to pravé. Výjimkou by bylo, kdyby si gril… dotyčný skutečně přál

O webu

Tato webová prezentace je věnována jen a jen grilům. Všechno o plynových grilech, elektrických, grilech na dřevěné uhlí. Vše o nejslavnějších výrobcích, mezi nimiž je na prvním místě Weber. Poradíme vám jaký gril si vybrat, co na něm ukuchtit a spoustu dalšího.