Rubrika

Rubrika „Aktuality”

18.7.2019

Kapr na grilu

Dáváte si kapra jen jednou za rok, a to na štědrovečerní večeři? A co takhle ho přidat do svého jídelníčku i během roku. Zatímco v zimě si pochutnáte na smažených řízcích, v létě si můžete pochutnávat na vynikajícím grilovaném kaprovi s pikantní zeleninou.
Na přípravu 4 porcí budete potřebovat tyto ingredience v tomto množství:…

600 g porcovaného kapra
60 g

1.7.2019

Bezpečnostní zásady při grilování

Grilování patří bezpochyby mezi nejoblíbenější letní aktivity, kterému se může věnovat úplně každý. Ale jako při každé aktivitě, i při grilování je potřeba dodržovat jisté zásady a bezpečnostní pokyny.
Většina lidí bezpečnost při grilování… asi moc neřeší. I tak ale, podvědomě, se některými zásadami řídí. Vždyť koho by např. napadlo grilovat v uzavřených prostorách.
Při grilování byste měli také trochu

19.6.2019

Grilovaný kuřecí špíz s cuketou

Připravte si na příští grilovačku vynikající grilovaný špíz. Jeho příprava vám nezabere mnoho času a výsledek bude jistě stát za to. Nemusíte přece grilovat jen špekáčky a vepřové či hovězí steaky. Výhodou takového špízu je i to, že současně s masem rovnou připravíte také grilovanou zeleninu….
Pokud budete na grilování hostit také děti, můžete jim připravit například velmi chutnou

3.6.2019

Co ugrilovat dětem?

Grilování je především rodinnou událostí, které se účastní nejen dospělí, ale také malé děti. Ne vše, co se při grilování připraví je pro to nejvhodnější. Přece jen většina dospělých dává přednost ostřejším, dobře marinovaným jídlům, které ovšem malým dětem moc nesvědčí. Kterými grilovanými pokrmy se tedy dětem zavděčíte?
Vydatným a dobře stravitelným jídlem bude pro děti jistě grilovaný špíz….

21.5.2019

Cukety na grilu s česnekem

Plánujete o víkendu grilovat? Pokud je vaše odpověď ano, pak už jistě dopředu přemýšlíte o tom, jaké pokrmy si tentokrát na svém grilu připravíte. Ve vašem seznamu určitě nebude chybět nějaké to maso, možná přidáte také sýr ke grilování. A co takhle si k tomuto jídelníčku přidat ještě grilovanou zeleninu…, konkrétně chutnou cuketu.
Cuketa patří mezi oblíbenou zeleninu,

2.5.2019

Správné grilování cukety

Cuketu na grilu… připravíte během pár minut. Gril by přitom měl být dobře rozpálený. Jednotlivé kousky cukety byste neměli pokládat přímo na rošt grilu. Na grilování byste měli použít grilovací tácek nebo speciální grilovací rošty na zeleninu. Pokud ale ani jedním předmětem nedisponujete, použijte při grilování alespoň alobal. Nebudete se tak pořád bát, že vám plátky cukety spadnou do ohniště.

17.4.2019

Grilovaný losos

Ke grilování ryb se jednou za čas odhodlá každý, kdo vlastní gril a pravidelně na něm připravuje nejrůznější pokrmy pro rodinu i přátelé. Ryba je velmi chutná, zdravá a je velmi rychle připravená.
Mezi oblíbené ryby, které se u nás často grilují…, patří např. makrela. Do popředí, a tedy i na rošty grilů, se čím dál častěji dostává jiná

1.4.2019

Ugrilujte si správně rybu

Grilovací sezona se pomalu rozjíždí. Předem určené místo na grilování je již očištěno, stejně jako gril, který se po zimní přestávce musí uvést do stavu vhodného ke grilování. Při čištění grilu… se tedy zaměřte také na jeho celistvou kontrolu. V případě potřeby gril opravte nebo, pokud si na to netroufáte, pozvěte si na to odborníka.
Jestli máte vše připravené podle

18.3.2019

Krkovička na grilu

Grilování je oblíbeným koníčkem mnoha Čechů, které ovšem může hostitelům způsobit menší či větší problémy. Nejde přitom jenom o stav samotného grilu nebo počasí, které může grilování… značně zkomplikovat. Pokud grilujete opravdu často, můžete narazit na jiný problém. Co a jak vlastně budete grilovat.
Díky internetu si můžete z týdne na týden vyhledat nový recept, který můžete vyzkoušet. Jedním z

1.3.2019

Vodní gril

Jedním z nejnovějších typů grilů, které jsou na trhu k dispozici, je vodní gril. Tento druh grilu se díky svým vlastnostem stává vyhledávaným typem grilů především u lidí, kteří dávají přednost zdravému životnímu stylu.
Při grilování na vodním grilu se nemusíte bát, že se vám na grilu maso přesuší. Princip grilování na vodním grilu… spočívá v tom, že se

O webu

Tato webová prezentace je věnována jen a jen grilům. Všechno o plynových grilech, elektrických, grilech na dřevěné uhlí. Vše o nejslavnějších výrobcích, mezi nimiž je na prvním místě Weber. Poradíme vám jaký gril si vybrat, co na něm ukuchtit a spoustu dalšího.