Rubrika

Rubrika „Aktuality”

17.9.2020

Vynikající kuřecí špízy se švestkami

K oblíbeným grilovaným pokrmům patří bezesporu špízy připravené na nejrůznější způsoby. Pochutnají si na nich jak dospělí, tak i děti, které ocení především pestré varianty. Špízy patří také ke zdravějším variantám grilovaných pokrmů. Recept na špízy lze velmi snadno přizpůsobit i sezónní zelenině a ovoci. Na podzim tak můžete vyzkoušet variantu se švestkami.
Kuřecí špízy se švestkami… si samozřejmě můžete

1.9.2020

Grilovat můžete i zdravě. Stačí vědět, jak na to.

Bez grilování si dnes už léto nedokáže představit snad nikdo. I při večerní procházce městem k vám z každé strany vítr přivane vůni grilovaného masa. Pokud patříte mezi ty, kteří pravidelně grilují, možná se vám už stalo, že jste nevěděli, co budete večer grilovat…. Kromě toho, že by to chtělo něco nového, možná by i prospělo, kdyby šlo také

19.8.2020

Grilovaný Rib Eye steak

Prázdniny se pomalu blíží ke svému konci a s nimi i pro mnohé končí i sezona velkolepých grilovacích setkání. Ale čím grilovací sezonu ukončit. Určitě by to chtělo něco neobvyklého, nějakou delikatesu. A co více by se mohlo hodit, než pravý, šťavnatý hovězí steak připravený na grilu. Výbornou volbou přitom bude typ steaku známý jako Rib Eye steak….

3.8.2020

Typy hovězích steaků

K oblíbeným typům masa, které si můžete během letního grilování připravit na vlastním grilu, patří bezesporu hovězí steak. Jestliže patříte k odborníkům, co se jídla týká, tak jistě víte, že existuje hned několik typů steaků. Pokud ale k znalcům nepatříte, pojděte ses nimi seznámit.
Rib Eye steak… – jedná se o plátek vysokého roštěnce z žeberní části. Jde o

17.7.2020

Mořský vlk na grilu s grilovanou zeleninou

Sáhněte při výběru masa pro grilování do netradičních vod. Moc často se například nesetkáte s grilovaným mořským vlkem…. Přitom jde o vynikající pochoutku, na které si každý pochutná.
Mořský vlk, známý také jako morčák evropský, je dravý mořský okoun. Má bílé maso a snadno ho odloupnete od kosti. Většina lidí také jistě uvítá, že mořský vlk nemá tolik malých

1.7.2020

Pár rad pro grilování ryb

O tom, že ryba by měla být součástí našeho každotýdenního jídelníčku slyšel jistě už každý. V létě pak máte možnost připravit si vynikající rybu na grilu. Grilování ryb ovšem není tak jednoduchá záležitost. Chcete-li se i vy pustit do přípravy chutné ryby na grilu, projděte si nejdříve níže uvedené rady.
1. Důležitý je správný výběr…
Stejně jako u každého grilování

17.6.2020

Mungo karbanátky na grilu

Zdravé grilování vyžaduje kromě kvalitního grilu a správných grilovacích postupů také správné potraviny. Prim v tomto případě hraje grilovaná zelenina. Pokud ovšem nepatříte mezi její milovníky, tak můžete vyzkoušet něco trochu jiného. Na první pohled přitom ani nemusí být patrné, že se jedná o zdravé jídlo.
Vyzkoušet tak můžete recept na vynikající mungo karbanátky…. Pokud vám pojem „mungo“ nic

1.6.2020

Jak grilovat chutně a zdravě

V posledních letech získává čím dál víc na popularitě zdravý životní styl. To znamená mimo jiné, že pravidelně cvičíte, vyvarujete se škodlivým látkám, např. kouření, ale především zdravě jíte. To se ovšem trochu bije s představou klasické grilovačky, kdy se na rozžhavený gril pokládá velký kus „flákoty“.
Mnozí si při představě zdravého grilování… představí nejspíš grilovanou zeleninu, ke

20.5.2020

Sýrový sendvič s baklažánem na grilu

Hledáte nový recept, kterým byste si zpestřili své oblíbené letní grilování? Rádi byste vyzkoušeli něco bez masa, něco zdravého, ale přitom strašně dobrého? Zkuste si připravit sýrový sendvič s grilovaným baklažánem a čerstvými rajčaty. Jde o velmi rychlý a snadný recept, jehož výsledkem je pravý gurmánský zážitek.
K přípravě budete potřebovat:…

12 plátků očištěného baklažánu
6 osušených plátků rajčat

4.5.2020

Nářadí ke grilování

Nejdůležitějším nářadím při grilování je samozřejmě samotný gril. Ovšem není to to jediné. K přípravě chutných grilovacích pokrmů potřebujete také správné grilovací nářadí.
Správné grilovací pomůcky vám usnadní přípravu grilovaných pokrmů. Výhodou je, pokud je jednotlivé nářadí vybavené poutkem. Vidlice, obracečky apod. pak můžete zavěsit na gril a vy je tak můžete mít vždy hned po ruce.
Ke grilování …

O webu

Tato webová prezentace je věnována jen a jen grilům. Všechno o plynových grilech, elektrických, grilech na dřevěné uhlí. Vše o nejslavnějších výrobcích, mezi nimiž je na prvním místě Weber. Poradíme vám jaký gril si vybrat, co na něm ukuchtit a spoustu dalšího.