Výrobci grilů

Weber

Společnost Weber-Stephen Products Co.  Sídlí v Chicagu, jejím zakladatelem je George Stephen. Počátky tohoto výrobce sahají až do roku 1952, kdy vynalezl první kotlový gril. Značka Weber se právem považuje za největšího inovátora na poli výrobců grilů.

Weber grily se vyznačují špičkovou kvalitou výroby, dlouhou životností (na některé součásti poskytuje výrobce až pětadvacetiletou záruční lhůtu), jednoduchou montáží, kvalitním servisem a v neposlední řadě také snadnou obsluhou.

 

Při výrobě je použitá ocel s výrazně nižším obsahem uhlíku, než u běžného ocelového plechu. Díky tomu lépe přilne smalt a sváry a ostatní části jsou lépe chráněné proti korozi. Nikde se nic neuvolňuje a životnost takového grilu lze počítat na desetiletí.

Neodmyslitelná je i důsledná vizuální kontrola v průběhu výroby každého grilu a testování všech funkčních částí, grily Weber se zde zejména u plynových grilů (regulátory, hořáky) od asijské konkurence.

Sortiment firmy Weber zahrnuje klasické grily na dřevěné uhlí, což bylo dlouho hlavní dominantou Weberu. Postupem času se sortiment rozšířil o sérii plynových grilů, vyznačující se extrémně dlouhou životností, díky vysoké kvalitě použitých materiálů a vynikajícím designem.

V poslední době začíná doplňovat i sortiment elektrických grilů, které se hodí všude tam, kde není možné využít klasického grilování s přítomností ohně a kouře. Především je tedy využijete na lodžiích, terasách, ale i v interiérech.

Kromě samotných grilů společnost Weber nabízí ke každému modelu zvláštní příslušenství a k dostání jsou i průběžně vydávané knihy receptů a lze si pořídit i originální koření a grilovací omáčky.

O webu

Tato webová prezentace je věnována jen a jen grilům. Všechno o plynových grilech, elektrických, grilech na dřevěné uhlí. Vše o nejslavnějších výrobcích, mezi nimiž je na prvním místě Weber. Poradíme vám jaký gril si vybrat, co na něm ukuchtit a spoustu dalšího.