Dělení grilů

Lávové grily

Grilování lávou? Ne kdepak. Název může být trošku zavádějící, ale jedná se vlastně o lávové kameny, čili přírodní materiál, pocházející z dnes už vyhaslých sopek. Tento typ materiálu výborně absorbuje teplo, na rozdíl od dřevěného uhlí se nespotřebovává, protože kameny nahříváme plynovými hořáky. Díky poréznímu povrchu, dokáží kameny vstřebávat odkapávající tuk, takže nedochází k vzniku škodlivých látek, je minimalizován vznik kouře i riziko vzniku ohně je téměř eliminováno.

Lávové kameny sice neshoří, ale jsou namáhány opakovaným zahříváním a ochlazováním, takže se postupně rozpadají, takové kameny je potřeba průběžně měnit za nové. Životnost lávových kamenů lze prodloužit správnou údržbou. Pravidelně po každém grilování je dobré na chvíli nastavit hořák na plný výkon. Vzniklý žár vypálí všechny nečistoty v pórech kamenů.

O webu

Tato webová prezentace je věnována jen a jen grilům. Všechno o plynových grilech, elektrických, grilech na dřevěné uhlí. Vše o nejslavnějších výrobcích, mezi nimiž je na prvním místě Weber. Poradíme vám jaký gril si vybrat, co na něm ukuchtit a spoustu dalšího.