Dělení grilů

Dělení grilů

Grily můžeme obecně rozdělit podle druhu paliva, které potřebují k provozu, čili v podstatě do tří skupin. Každá z těchto skupin má své typické výhody a nevýhody a je jen na každém z nás jak se k nim postavíme a pro který gril se nakonec rozhodneme.

Grily na dřevěné uhlí – Klasická metoda grilování s dlouhou historii a pevnou tradicí. I v dnešní době má velkou spoustu příznivců. Zaujme technologická nenáročnost i nižší pořizovací cena.

Plynové grily – Oproti klasickému způsobu grilování nad uhlím, zde odpadá složité zapalování uhlíků. Vítězí snadná regulace a bleskově rychlé dosažení provozní teploty. Odpadají i strasti s obtěžujícím kouřem a nežádoucím ohněm.

Elektrické grily – Pravděpodobně nejsnadnější na obsluhu. Lze užívat i v interiérech, pro absenci kouře a ohně. Cenově dostupné, snadné na údržbu a čištění. Plnohodnotné grilování ale nenahradí.

O webu

Tato webová prezentace je věnována jen a jen grilům. Všechno o plynových grilech, elektrických, grilech na dřevěné uhlí. Vše o nejslavnějších výrobcích, mezi nimiž je na prvním místě Weber. Poradíme vám jaký gril si vybrat, co na něm ukuchtit a spoustu dalšího.