Výpis všech článků

Články

17.11.2022

Losos s koprem připravený na grilu

Grilování už dávno není jen o špekáčcích či hovězích steacích. Do popředí se čím dál víc dostávají i jiné druhy pokrmů, které na grilu chutnají jedinečně. K takovým pokrmům patří například ryby. A tady je opravdu z čeho vybírat. Kapr, pstruh, amur, losos – to vše jsou ryby, které jsou pro grilování přímo stvořené.
Na grilu… si tak můžete připravit

1.11.2022

Kamenné grilovací desky

Možností, jak lze v dnešní době grilovat…, existuje celá řada. Někdo dává přednost klasice a grilování nad dřevě či na uhlí, které dodává grilovanému jídlu jeho typickou chuť a vůni. Jiný hledá takovou alternativu, která by byla ekologická a jídlo by bylo připraveno zdravěji.
Variantou, která v sobě nese něco od každé z výše uvedených možností grilování, je příprava

19.10.2022

Grilovaný kuřecí špíz s jablky

Podzim je obdobím plné jablek. Ta se uskladňují na zimu, dělá se z nich šťáva, slouží jako dekorace nebo se z nich připravují různé pokrmy. Ještě předtím, než na zimu uskladníte svůj gril, můžete vyzkoušet jednoduchý recept na grilovaný kuřecí špíz s jablky a s citrónovou omáčkou.
Na samotný špíz budete potřebovat tyto ingredience:…
600 g kuřecích prsou,
2 vetší

3.10.2022

Úschova grilu na zimu

Pomalu ale jistě nastává čas, kdy se budete muset opět rozloučit s oblíbenou letní kratochvílí, kterou grilování bezesporu je. Za skvěle proběhnutou sezonu byste se grilu měli také vy dobře odvděčit a důkladně ho před uskladněním vyčistit.
Díky očištění grilu… a jeho důkladné kontrole ušetříte čas na jaře před začátkem nové grilovací sezony. Po vytažení grilu a jeho zběžné kontrole

20.9.2022

Roštěná na grilu

Grilujete pořád jen jedno a to samé? Objevují se na vašem grilu pořád jen klobásy, steaky, sem tam nějaké ryby či zelenina, ale pořád v jedné a té samé úpravě? Chcete vyzkoušet něco nového? Tak vyzkoušejte grilovanou hovězí roštěnou s vlastnoručně dělaným osvěžujícím okurkovým dipem.
Připravte si:…
hovězí roštěnku (tolik kusů, kolik bude potřeba)
1 dijonská hořčice
1 lžička worcesterové

2.9.2022

Výhody a nevýhody nejpoužívanějších grilů

Na trhu s grilovacím náčiním najdete celou řadu různých typů grilů. Může být tedy poměrně složité se v nich vyznat. Každý gril má své výhody i nevýhody. Záleží pak na vás, co od grilu chcete, bez čeho se neobejdete a co naopak můžete postrádat.
Asi nejoblíbenějším typem grilů v České republice je gril na dřevěné uhlí…. Oblíbený je především

17.8.2022

Recept na grilované klobásky s karamelizovanou cibulí

Co se týče grilování klobásy, většina lidí s tím moc nenadělá. Stačí jim koupit klobásy určené ke grilování v obchodě a později je prostě položí na grilovací rošt… ugrilovat. Jiní si pohrají víc a dle chuti přidají ke klobáskám marinádu nebo aspoň nějaké koření. Ono se s nimi asi ani moc dělat nedá. Přesto stačí trocha fantazie a ze

1.8.2022

Jak správně grilovat klobásu

Stejně jako k táborákům neodmyslitelně patří buřt, tak na grilu nikdy nesmí chybět klobáska. Jejich grilování není žádná věda, přesto většina lidí dělá různé drobné chybky, které snižují gurmánský zážitek.
Jednou z nejčastějších chyb je, že lidé klobásky před grilováním naříznou, stejně jako klasické buřty. Pokud mezi ně také patříte, od příštího grilování… už budete vědět, že se této úpravy

20.7.2022

Grilovaný hermelín v hamburgeru

Kromě klasických hovězích steaků a grilovacích klobásek a špekáčků se čím dál častěji objevují při grilování také hamburgery. Ne všem ale tradiční americký pokrm připravený z tučného masa chutná. Alternativou může být např. hamburger připravený z libového masa. Takového strávníka ale můžete překvapit a místo masa vložit mezi housky grilovaný sýr, např. hermelín.
Při přípravě se neobejdete bez těchto …

1.7.2022

Připravte si na grilu pořádný hamburger

Možná se to nezdá, ale připravit si pořádný grilovaný hamburger, o kterém se vám bude i pozdě večer zdát, není rozhodně nic jednoduchého. Už jen vybrat ten správný druh masa, tu správnou majonézu, nebo zeleninu zabere čas. Můžete se sice řídit heslem „co dům dá“, ale po grilování… si budete klást otázku, co tomu vašemu hamburgeru chybělo.
Přitom stačí držet

O webu

Tato webová prezentace je věnována jen a jen grilům. Všechno o plynových grilech, elektrických, grilech na dřevěné uhlí. Vše o nejslavnějších výrobcích, mezi nimiž je na prvním místě Weber. Poradíme vám jaký gril si vybrat, co na něm ukuchtit a spoustu dalšího.