O grilování

O grilování

Grilování je staré jako lidstvo samo, vždyť příprava masa na otevřeném ohni nebo na žhavých uhlících byla jednou z prvních způsobů úpravy jídla před konzumací. S trochou nadsázky lze tedy říct, že griloval už neandrtálec. Za tu dobu pochopitelně prošlo grilování nepopiratelným vývojem a urazilo dlouhou cestu a výsledek je znát. Lidé grilují rádi. V Texasu je grilování národním sportem.

Díky tomu si můžeme vybrat ze stovek, ne-li tisíců různých receptů na přípravu grilovaného masa, pravých BBQ žebírek, grilovaných ryb i zeleniny. Nespočet druhů marinád, omáček nebo zálivek do salátů.

Pro každý recept lze najít desítky variant a vylepšení, a každý kdo občas griluje, má nějaké to své eso v rukávu. Fantazii se meze nekladou. Grilují se různé druhy masa, zeleniny, sýru i ovoce.

Je určitě mnoho způsobů, jak s přáteli trávit teplé letní večery, ale popravdě, existuje něco lepšího než pohodlné posezení se sklenkou něčeho chutného a možností společně ugrilovat nějakou tu parádní mlsotinku?

O webu

Tato webová prezentace je věnována jen a jen grilům. Všechno o plynových grilech, elektrických, grilech na dřevěné uhlí. Vše o nejslavnějších výrobcích, mezi nimiž je na prvním místě Weber. Poradíme vám jaký gril si vybrat, co na něm ukuchtit a spoustu dalšího.